Rozpoczyna się rekrutacji do projektu „Akademia Badaczy” - bezpłatnego cyklu szkoleń dla studentów i doktorantów z obszaru całej Polski, obejmującego tematykę związaną z rozwijaniem kompetencji miękkich, przydatnych z punktu widzenia planowania kariery naukowej.
To już czwarta edycja programu, współfinansowanego ze środków Ministra Nauki, którego organizatorem jest Instytut Debaty Publicznej. Na ten rok zaplanowano zajęcia z zakresu: argumentacji i przekonywania w dyskusjach naukowych, komunikacji interpersonalnej w środowisku naukowym, komunikacji zewnętrznej i marketingu dla kół naukowych, zarządzania sobą w czasie i produktywności w pracy badawczej, pracy zespołowej w kołach naukowych, emocji i radzenia sobie ze stresem w pracy naukowej, wystąpień publicznych na konferencjach naukowych oraz negocjacji.
- Projekt Akademia Badaczy ma z jednej strony za zadanie zachęcić młode osoby do rozwijania się w sferach naukowych, a z drugiej pogłębiać wiedzę u tych, którzy wybrali naukową drogę kariery - opisuje dr Andrzej Skiba, prezes Instytutu Debaty Publicznej.
Nad przebiegiem zajęć czuwać będą trenerzy - eksperci zawodowo związani ze światem nauki, prawa, psychologii i marketingu. Ich zadaniem będzie praktycznie przygotowanie uczestników szkoleń do osiągnięcia postawionych przez siebie celów. Cykl odbywać się będzie zarówno stacjonarnie w Gdańsku, jak i online. W ramach Akademii Badaczy będzie miała również debata dotycząca roli kół naukowych.
Projekt potrwa do połowy grudnia 2024 roku, a jego zwieńczeniem będzie uroczysta konferencja podsumowująca.
Zapisy do programu będą prowadzone za pośrednictwem strony: badacze.edu.pl. Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Nauki w ramach konkursu ,,organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”, udział w zajęciach jest dla studentów i doktorantów bezpłatny.
Instytut Debaty Publicznej jest realizatorem zadań publicznych, projektów edukacyjnych, szkoleń i wykładów obejmujących tematykę: nauk prawnych, nauk społecznych oraz umiejętności miękkich i biznesowych, w tym wystąpień publicznych, sztuki debatowania, erystyki, argumentacji, pracy zespołowej, zarządzania sobą w czasie. Od 2022 roku jest podmiotem prowadzącym Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku.
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"